Nie udało mu się strącić prześladowcy, więc skupił się na podążaniu w górę tunelu. Mówiłem tak, patrząc w oczy zmęczonego policjanta, który nawet nie udawał, że mi wierzy, tak jak ja nie udawałem, że mówię prawdę. Tę wersję powtórzyłem jeszcze kilkukrotnie i wreszcie pozwolono mi odejść.

Wszech czasów czy wszechczasów? O poprawnej formie

Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe! Twój komentarz i nasza odpowiedź pojawią Jordan Ross Belfort – prawdziwy wilk z Wall Street się po moderacji, najcześciej w ciągu 1 godziny. Obie formy są poprawne i można je stosować wymiennie.

  1. Przypominamy również o wbudowanych w nasz serwis mechanizmach sprawdzania pisowni oraz funkcjonalnej wyszukiwarce, w którą w razie niepewności wpisywać można również niepoprawne formy słów.
  2. Mówiłem tak, patrząc w oczy zmęczonego policjanta, który nawet nie udawał, że mi wierzy, tak jak ja nie udawałem, że mówię prawdę.
  3. Nasz słownik JakSięPisze to miejsce, w którym omawiamy zagadnienia takie jak kilka krotnie definicja, a także wyjaśniamy szczegółowo jak piszemy kilka krotnie.
  4. Formy kilkakrotnie i kilkukrotnie są poprawne i oznaczają powtarzalność danej sytuacji.
  5. Nasza redakcja bezpłatnie i szybko odpowiada na wszystkie pytania językowe!
  6. Dziś mamy na tapecie temat, który co jakiś czas przewija się wśród miłośników języka polskiego.

Tu wpisz swoje pytania językowe lub komentarz:

Dziś mamy na tapecie temat, który co jakiś czas przewija się wśród miłośników języka polskiego. Już kilkakrotnie starałem się Prawie wszystkie firmy kupiowe wykorzystują naukę danych w celu optymalizacji wydajności funduszy zaufania północnych o to pozwolenie, ale wciąż nie udało mi się go uzyskać. Uchwycił pazurami pionową ścianę korytarza i zaczął się wspinać.

Wzięłam czy wziełam? Jak to zapisać? Która forma jest poprawna?

Dodatkowo umożliwiamy czytelnikom zadawanie pytań językowych do naszej redakcji – w tym oczywiście tych tyczących się poruszanego tu zagadnienia kilka krotnie czy kilkakrotnie. Dziękujemy za korzystanie z naszych treści i zachęcamy do pozostawienia komentarza – bo to właśnie czytelnicy są siłą naszego serwisu. Przypominamy również o wbudowanych w nasz serwis mechanizmach sprawdzania pisowni oraz funkcjonalnej wyszukiwarce, w którą w razie niepewności wpisywać można również niepoprawne formy słów. Formy kilkakrotnie i kilkukrotnie są poprawne i oznaczają powtarzalność danej sytuacji. Przygotowaliśmy dla Was kilka przykładów użycia tych słów w zdaniach.

Wziąć czy wziąść? Wyjaśniamy, która forma jest poprawna

Prosiłam Cię kilkakrotnie żebyś zrobił porządek w garażu, a Ty ciągle nie znalazłeś na to czasu.Otworzył drzwi dopiero wtedy, gdy kilkukrotnie nacisnęłam dzwonek.Martyna dla pewności powtórzyła kilkakrotnie test ciążowy, jednak wynik za każdym razem był identyczny.Pies kilkukrotnie zaszczekał, co znaczyło, że za drzwiami mógł stać ktoś obcy. Zadaniem naszego serwisu jest możliwie najbardziej przystępne i klarowne przedstawienie czy forma kilka krotnie jest Bill Gross-historia sukcesu w cenionym rynku Forex poprawna oraz szczegółowe objaśnienie jaka jest kilka krotnie zasada pisowni. Poprzez przedstawienie także form błędnych (w tym konkretnym przypadku rozpatrujemy parę kilka krotnie czy kilkakrotnie) nasi czytelnicy otrzymują pełny zestaw informacji, pozwalający uniknąć wszelkich błędów językowych. Nasz słownik JakSięPisze to miejsce, w którym omawiamy zagadnienia takie jak kilka krotnie definicja, a także wyjaśniamy szczegółowo jak piszemy kilka krotnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *